Let's find some beautiful place to get lost
Kanada

Projekt Kanada

Styczeń 19, 2017
Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram
Bloglovin

Wszystko zaczęło się, gdy trafiłam na slajdowisko o Kandzie. Im więcej zdjęć oglądałam, opowieści słuchałam, tym bardziej rosło we mnie poczucie, że muszę tam kiedyś pojechać. Ziarenko o nazwie Kanada zostało zasiane. I tak to ziarenko zostało uśpione na jakiś czas. Wkrótce zaczęły do mnie z każdej strony docierać pojedyncze informacje o Kanadzie. A to wybrano nowego premiera, a to trafiłam na jakiegoś bloga, a to zobaczyłam jakieś niesamowite zdjęcie. Coraz bliższa byłam podjęcia decyzji o podróży. Zaczęłam się orientować o różnych możliwościach wyjazdu i tak też trafiłam na International Experience Canada – program, który dawał możliwość wyjechania do Kanady z możliwością legalnej pracy na rok. Zebrałam dokumenty, wypełniłam formularze i w ten oto sposób znalazłam się w bazie. Teraz już tylko pozostało czekanie. Szanse, że się uda nie były niestety aż tak duże. W 2016 roku tylko 625 osób z Polski mogło dostać pozwolenie o prace. Pewnego dnia przyszedł mail, a w nim informacja, że dostałam wizę! Ogromnie się cieszyłam, ale za chwile przyszły myśli: na pewno chcesz jechać? Chcesz rzucić prace, zostawić przyjaciół i rodzinę? Chcesz się udać w miejsce całkiem Ci nieznane zupełnie sama?

Kilka miesięcy później dalej mam takie myśli, euforia przeplata się ze strachem. Mimo tych wszystkich emocji mam bilet do Kanady, lecę pod koniec kwietnia. Traktuje tą podroż jak test, wyzwanie, nową niesamowitą przygodę. Nie chce się na nic zamykać tylko dlatego, że się boje. Ciekawość w moim przypadku jest chyba silniejsza. Im więcej czytam o Kanadzie, tym bardziej chce tam być, zobaczyć na własne oczy tą niesamowitą przyrodę, poznać nowych inspirujących ludzi i przeżyć przygody, które na długo pozostaną w mojej pamięci. Projekt Kanada ruszył i pewnie najbliższe miesiące będą poświęcone planowaniu:)

Only registered users can comment.

  1. Podróż podczas której Twoje wyobrażenia na temat Kanady, pięknych miejsc (nawet przy załamaniu pogody) i ogromu przygody spotkają się z rzeczywistością. 🙂 Zapowiada się duża dawka ciekawych wpisów. Już nie mogę się doczekać!! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *